5 دلیل مهم برای استفاده از چرخ های پلی اورتان در صنعت

5 دلیل مهم برای استفاده از چرخ های پلی اورتان در صنعت

چرخ پلی اورتان یکی از چرخ های محبوب برای استفاده در چرخ های صنعتی است که در کاربردهای متحرک یا ثابت مورد استفاده قرار می گیرد که با توجه به مقاومت در برابر سایش، کاهش آلودگی صوتی و تحمل فشار، این نوع چرخ بهترین انتخاب برای بسیاری از کاربردها می باشد که در زیر 5 ویژگی مهم آن ذکر می گردد:

1- قابلیت تحمل بار

در کاربردهایی که چرخ نیاز به تحمل بار بالایی دارد، این چرخ به چرخ لاستیک ترجیح داده می شود و این چرخ علاوه بر تحمل بار بالا، در جذب ضربه و محافظت از کف نیز نسبت به چرخ لاستیکی بهتر عمل می کند.

2- کاهش آلودگی صوتی

چرخ های پلی یورتان به دلیل بی صدایی در عملکرد در مقایسه با چرخ های فولادی و چدن، انتخابی محبوب در کابردهای صنعتی می باشد که در جذب ضربه و سواری راحتر بدلیل ضریب اصطکاک مناسب و همچنین حرکت در مسیرهای ناهموار بسیار مناسبتر از چرخ لاستیکی، چرخ آهنی و چرخ چدنی عمل می کند.

3- حفاظت از کف

در کاربردهایی که حفاظت از کف بسیار مهم است روکش پلی اورتان بهترین انتخاب است و از سطح محافظت می نماید و آسیبی به کف سالن یا محل کار چرخ نمی رساند.

4- چسبندگی و کشش بهتر

یکی دیگر از مزایای این چرخ در کاربردهای صنعتی، ضریب اصطکاک مواد است. این مقدار نسبت نیروی اصطکاک بین دو جسم و نیرویی که آنها را به هم فشار می دهد را توصیف می کند. سطوح زبرتر ارزش موثر بالاتری دارند در حالی که سطوح صاف تر به دلیل اصطکاک که هنگام فشار دادن به یکدیگر ایجاد می کنند، مقادیر کمتری دارند. پلی اورتان معمولاً یک ماده چسبنده است، که توجه مهمی است زیرا لغزش می تواند برای مواد چرخ سخت تر مشکل ایجاد کند. پلی اورتان همچنین کشش عالی را برای چرخ های محرک فراهم می کند و به کاهش بار روی چرخ برای دستیابی به نیروی محرکه مطلوب کمک می کند.

5-مقاومت در برابر خوردگی

روکش پلی یورتان چرخ مقاومت بسیار بالایی در محیط های اسیدی، بازی، حلال ها، مواد شیمیایی و آب دارد و به همین بهترین انتخاب در محیط های خوردنده- شیمیایی و سردخانه است.

مشاوره رایگان تلفنی